Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği
Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği – YASKİ
Son Dakika

Yalovapusula.com – Pet Şişeden Sera Yaptılar

PET ŞİŞEDEN SERA YAPTILAR
01 Mayıs 2018

Öğrenciler, yüz binlerce pet şişeyi bir araya getirerek ‘Dönüşüm Serası’ isimli projeye imza atacaklar.

Öğrencilerden örnek proje

Orgeneral Selahattin Risalet Demircioğlu Ortaokulu öğrencileri, yüz binlerce pet şişeyi bir araya getirerek Yalova’da bir ilk niteliği taşıyan ‘Dönüşüm Serası’ isimli projeye imza atacaklar.

Orgeneral Selahattin Risalet Demircioğlu Ortaokulu öğrencileri, Teknoloji ve Tasarım dersi kapsamında oluşturdukları ‘Dönüşüm Serası’ ile Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri Yarışması ve 8 Mayıs’ta gerçekleşecek olan TUBİTAK Bilim Fuarı’na hazırlanıyorlar.

Öğrenciler ‘Dönüşüm’ isimli sera projesi ile binlerce pet şişeyi geri dönüştürüyorlar. 8 ay önce başladıkları proje hala devam ediyor. Bu süre zarfında binlerce şişe biriktirip, onları keserek ve birleştirerek seranın dış kaplamasını oluşturdular. Öğrenciler seranın içine sebze ve meyvelerini ektiler. Serayı oluşturan metal iskelet yapımını Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği (YASKİ)  üstlendi. Sera içine dökülen toprağı da Kadıköy Belediyesi temin ederek bu projeye destek verdi. ‘Dönüşüm Serası’ projesi şu an tamamlanma aşamasında ve gün sayıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Orgeneral Selahattin Risalet Demircioğlu yetkilileri, “Tamamen geri dönüşümden meydana gelen projemizde öğrencilerimiz binlerce pet şişeyi bir araya getirerek ‘Dönüşüm Serası’nı oluşturdular.

Projenin sergilenmesi 8 Mayıs tarihinde okulumuzda gerçekleştirilecek TUBİTAK Bilim Fuarı’nda yapılacaktır” ifadelerine yer verdiler.

Kaynak: http://www.yalovapusula.com/mobile/index.php?sayfa=haberdetay&baslik=PET-SISEDEN-SERA-YAPTILAR&haberid=9366