Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği
Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği – YASKİ
Son Dakika

Yalova77.com – Arıtma Tesisi Personeli Sertifika Aldı

Arıtma Tesisi Personeli Sertifika Aldı

Yalova Atık Su Arıtma Tesisleri Ve Kanalizasyon Yapma ve İşletme Birliği (YASKİ) ile Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen arıtma operatörü eğitimini tamamlayan YASKİ Personeli düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

Yalova Atık Su Arıtma Tesisleri Ve Kanalizasyon Yapma ve İşletme Birliği (YASKİ) ile Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen arıtma operatörü eğitimini tamamlayan YASKİ Personeli düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

YASKİ hizmet kalitesini daha yukarıya taşımak adına Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak gerçekleştirdiği arıtma operatörü eğitimin tamamlanması sonrasında bir tören düzenledi. 30 personelin başarıyla tamamladığı eğitimin sertifika dağıtım törenine Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin ile Ak Parti il yöneticileri de katıldı. Tören öncesinde söz alan YASKİ Başkanı Ahmet Özsümer konuklarına törene katıldıkları için teşekkür etti. Ardından tesis müdürü Ümit Yılmaz tesisin çalışması ve yapılan projeler hakkında bilgiler verdi. Tesisin gelen atıkların %90 oranında arıtmasını yaptığını ve bunun Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından alınan numunelerle de sabitlendiğini söyleyen Yılmaz, arıtma tesisi çıkış suyu için de ileri arıtma projesi hazırlayacaklarını dile getirdi.

Verilen bilgiler sonrasında söz alan Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel ise herkesin gelecek nesillere daha iyi bir Yalova bırakmak için çalıştığını dile getirerek, “Artık bu işi bilerek yapıyor olacaksınız. Yani yapacağınız hata affedilmeyecek. Türkiye’de ki sayılı Yalova’da ise bu anlamda düzenlenen ilk eğitim. Arıtmanın yeri ile ilgili halen tartışmalar devam ediyor. Ama o günkü şartlarda yapılan araştırmalar neticesinde en uygun yerin burası olduğu tespit edilmişti. Bazen biz uygun desek de yıllar geçtikçe uygun olmaktan da çıkabiliyor. Bu arıtma Yalova için çok elzem bir durumdu. Zira sahillerimizde  denize giremez hale gelinmişti. Deniz kirlilik oranları çok üst noktalara çıkmıştı. Dolayısıyla bu arıtma sayesinde önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde tüm sahillerimizde artık gönül rahatlığı ile denize girebileceğiz. Yalova açısından ve geleceği açısından hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdiğimiz zaman bu ilde çok daha iyi günler yaşarız. Bizden sonraki nesillere daha iyi bir Yalova bırakırız. Hepimiz kendi görev alanlarımızda hep bunun çabası içerisinde olacağız.  YASKİ’nin başarılı çalışmalarını da yakından takip ediyoruz. Yapılan eğitimde başarılı olan personelimizi ve YASKİ yöneticilerini yürekten kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından eğitimlerini başarıyla tamamlayan YASKİ personeline sertifikalarını Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik ve Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin takdim etti.

Kaynak: http://www.yalova77.com/tr-TR/haberler/6237/aritma-tesisi-personeli-sertifika-aldi