Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği
Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği – YASKİ
Son Dakika

Yalova.gov.tr – Valimiz Sayın Tuğba Yılmaz Yalova Su Sempozyumu Programına Katıldı

Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ, 15-17 Kasım tarihleri arasında İlimizde   gerçekleştirilen Yalova Su Sempozyumu Programına katıldı.
Programa; Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ’ın yanı sıra 24. Dönem Yalova Milletvekili Sayın Temel COŞKUN, Yalova Üniversitesi Rektör V. Güler ALKAN, Yalova Baro Başkanı  Av. Zeki ÖÇAL, Jandarma Komutanı J. Alb. Ali GEMALMAZ, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar DEMİREL, DSİ Bursa Bölge Müdürü Hayati ÇELENK, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin ORAL, Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet ŞAHİN, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa KANDEMİR, ilgili İl Müdürleri ve katılımcılarımız  iştirak etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını YASKİ Birlik Başkanı Ahmet ÖZSÜMER’in yapmasının ardından sırasıyla Yalova Kent Konseyi Başkanı İsmail MUTLU, Yalova Üniversitesi Rektör V. Güler ALKAN konuşmalarını gerçekleştirdi.
Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ; “ Hayatımızın önemli bir parçası olan su, hayattır. İnsan vücudunun ve dünya ölçeğinin büyük bir bölümü de sudan ibarettir. Bu kadar önemli bir kaynağın doğru, etkin, temiz, ulaşılabilir olarak gelecek nesillere aktarmakta her birimizin önemli bir sorumluluğudur. Şuandaki kaynaklarımız bizim geçmişten aldığımız mirastan öte geleceğe taşımamız gereken emanetlerdir. O yüzden insan hayatı için en önemli kaynak olan su hakkında İlimizde düzenlenen sempozyumu önemsiyoruz. Nihayetinde su kaynakları sonsuz değil. Ama su kaynaklarını bilimsel çalışmalarla, vatandaşlarımızı bilinçlendirerek, kurulan sanayileri bu konuda teşvik ederek gelecek nesillere aktarılmasında daha bilinçli hareket edebileceğimizde bir gerçek. Bu tür çalışmalar bunlara ışık tutacak. Ben şimdiden geldiğiniz için ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.
Konuşmaların  ardından 1. oturum Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Hayri EREN’in Moderatörlüğünde gerçekleştirildi.