Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği
Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği – YASKİ
Son Dakika

Yalova Gazetesi – 350 Bin TL Gelir Elde Etmeyi Hedefliyoruz

Yalova Atık Su ve Kanalizasyon Altyapı Tesisleri İşletme Birliği Başkanı Ahmet Özsümer: “350 bin TL gelir elde etmeyi planlıyoruz” dedi.

Yalova Atık Su ve Kanalizasyon Altyapı Tesisleri İşletme Birliği (YASKİ) Başkanı Ahmet Özsümer, katılım paylarına artış yapılmadan bütçelerinde yüzde 20 artış sağlandığını ifade etti. Özsümer, YASKİ bünyesinde tarifeler yönetmeliği ve atık suların kanala deşarj yönetmeliğinin oluşturulduğunu da dile getirdi.

2015 yılında 260 bin TL ek gelir elde ettiklerini ve 2016 yılında da bu rakamın 350 bin TL’ye kadar çıkacağını söyleyen Özsümer, “Bu yönetmelikler kapsamında kurumumuza 2015 yılı içerisinde yaklaşık 260 bin TL ek gelir sağlanmıştır. Ayrıca üye belediyelerimize abone olmayıp, su kaynaklarını başka surum ve kaynaklardan temin eden, altyapı ve arıtma tesisimizden faydalanan kurum ve kuruluşlar tespit edilerek atık su bedelinin tahsiline ve abonelik işlemlerine başlanmıştır. 14 işletme abonemiz olmuş, 7 işletme abonelik başvurusu yapmıştır. Yeni abonelikler ile birlikte ilave yıllık en az 350 bin TL gelir elde edilmesi planlanmaktadır” diye konuştu.

Kaynak:  http://www.yalovagazetesi.com/gundem/350-bin-tl-gelir-elde-etmeyi-hedefliyoruz-h23410.html