Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği
Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği – YASKİ

Türkiye’de Havza Bazlı Sektörel Su Tahsisleri Toplantısı’na Katılım Sağladık

Ankara’da düzenlenen Türkiye’de Havza Bazlı Sektörel Su Tahsisleri 2.Toplantısı’na katılım sağladık.

Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Havza Yönetimi Daire Başkanlığı tarafından ikincisi tertip edilen “Türkiye’de Havza Bazlı Sektörel Su Tahsisleri Toplantısı”    19 Aralık 2017 tarihinde Ankara’da Wyndham Otel’de düzenlenmiştir. Toplantı İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sn. Dr. Yakup KARAASLAN tarafından yapılan açılış konuşması ile başlamıştır.

10 Bakanlıktan 23 Genel Müdürlük, 7 adet Büyük Şehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, 10 sivil toplum kuruluşu olmak üzere toplam 50 farklı kurum ve kuruluştan 137 temsilcinin katılım sağladığı toplantının sabah oturumunda, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Havza Yönetimi Daire Başkanı Sn. Taner KİMENÇE Sektörel Su Tahsis Yaklaşımı, Mevzuatı ve Uygulamaları Seyhan Havzası Sektörel Su Tahsis Planı ve Genelgesi konulu bir sunum yapmıştır.

Toplantının sabah oturumu DSİ Genel Müdürlüğü Tahsisler Şube Müdürü Sn. Turgay ŞİMŞEK’in sunumu ile devam etmiş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Orman ve Su İşleri Uzmanı Fatih KÖYLÜOĞLU ve Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü Maliye Uzmanı Mahmut AYDOĞDU’nun sunumları ile tamamlanmıştır. Oturum sonunda konuşmacılar katılımcılardan gelen soruları cevaplandırmıştır.

Toplantının öğleden sonraki bölümünde İçişleri Bakanlığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Jeofizik Mühendisi Timur ALTUNYAYGİL, Yalova Yeşil Körfez Su Birliği İşletme Müdürü Ertuğrul KURT ve Amasya İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet FARUK AYKUTLU tarafından tahsis konusunda kurumlarının sorumlulukları ve faaliyetleri hakkında sunumlar yapmışlardır.

Toplantının son oturumunda yapılan sunuşların ardından bir panel düzenlenmiştir. Prof. Dr. İbrahim GÜRER moderatörlüğünde kurulan Panel masasına KOP Bölge Kalkınma İdaresi Tarım ve Kırsal Kalkınma Koordinatörü Mevlüt PINARKARA, Kalkınma Bakanlığı Uzmanı Mustafa BULUT, Doç. Dr. Özgür SARI, Prof. Dr. Süleyman KODAL katılım sağlayarak, su yönetimi bağlamında sektörel su tahsisleri konusunda değerlendirmelerini paylaşmışlardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ